„Śnił mi się raj” – recital

sojda20151120

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza w dniu 20 listopada 2015 o godz. 18:00 na recital ILONY SOJDY pt. „ŚNIŁ MI SIĘ RAJ”, przygotowany przez Scenę Autorską STUDIO.

Dla miłośników talentu – krakowskiej dziś – Artystki to ważne wydarzenie, gdyż po latach sporadycznych, artystycznych obecności w swym rodzinnym mieście, wraca niejako do korzeni; i to z pełnym recitalem i premierowymi utworami.

Przypomnijmy: ILONA SOJDA:
– jedna z najciekawszych postaci polskiej piosenki poetyckiej ostatniej dekady, o kryształowo-przejrzystym niemal głosie. Laureatka m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Szczególne uznanie przyniósł jej występ w krakowskiej synagodze Tempel w październiku 2008 r., który gromadząc kilkutysięczną widownię, pretendował do Krakowskiego Wydarzenia Artystycznego Roku. Ma za sobą udział w kilkudziesięciu koncertach telewizyjnych, współpracę z teatrami, m.in. Teatrem STU w Krakowie, oraz takimi osobowościami sceny i estrady jak Janusz Grzywacz i Milo Kurtis.

Na program recitalu składa się dziesięć utworów o miłości autorstwa Marka Tercza i Nicka Cave, tworzących niezwykłą, wielobarwną opowieść o pragnieniu i namiętności, utrzymaną w niemal surrealistycznej konwencji. Owa konwencja, to w dużym stopniu zasługa elektronicznej oprawy koncertu w wykonaniu znakomitych muzyków: m.in. Łukasza Kowalskiego i Pawła Piotrowskiego, oraz scenografii autorstwa Roberta Pęczka, która współtworzy spektakl.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie KCK, tel. 41 343 81 42